Společný konec roku 2019

Není nad to, ukončit starý rok a začít nový, mezi nejbližšími přáteli.

U nás se to již stává tradicí. Začínáme dopolední vycházkou po okolí. Scházíme se u Besedy, kde pak nakonec také vycházku zakončíme. Po cestě se k nám přidávají další a skupinka se zvětšuje. Letos se nás sešlo kolem 35 včetně dětí a psů. Krátká zastávka na občerstvení v parku v Holáskách a společné foto.

Naše skupinka v parku

V Holaseckých jezerech nás překvapil výběh pro ovce a lamu, který je v místech, kde pamatujeme rybník. Že by ho někdo vypustil nebo je takové sucho?

Naše kroky směřovaly k soutoku Svratky a Svitavy. Mimochodem – pamatujete si ze školy zda se vlévá Svratka do Svitavy nebo opačně? No přece Svitava do Svratky! A stejně jako Svratka nabere Svitavu a pokračuje, nabrali jsme Viktora a Dášu a pokračovali k další zastávce a sice Zastávce u splavu. Následovalo prohřátí našich promrzlých těl, krátký odpočinek a pak opět vzhůru směrem k Tuřanům.

Pak už jen oběd v Tuřanské besedě a začíná příprava na poslední večer letošního roku. Tentokrát na nás zbylo předsálí Tuřanské sokolovny. Čas do půlnoci jsme si krátili vědomostními kvízy a také soutěží zručnosti. Hrátky pro dospělé připravil spolehlivě jako vždy náš trenér.

Soutěžní klání nakonec vyhrálo mužské osazenstvo, ale o to vlastně ani nešlo. Hlavní putovní cenou byl Český šikula a polaskat se s ním mohl každý! Byli tu s námi i naši Šipkovi – těm, aby něco neuniklo!

A na úplný závěr už jen ohňostroj – A nyní již vzhůru do NOVÉHO ROKU 2020!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.