Pasování do řádu Rakváčů

Ve slavnostní den – na falešný pátek 16. listopadu 2016 jsme se sešli, abychom obřadně a oficiálně pasovali členy našeho spolku na plnohodnotné členy řádu Rakváčů.

Základní podmínky vstupu mezi Rakváče, jako jsou věk a počet účastí na společných akcích, již dávno všichni splňujeme, ale pokud máme používat rytířské zvyky, je třeba dodržovat určitá pravidla, podle kterých bychom se měli chovat. Společnou vlastností všech zúčastněných párů je, že jsou i po letech se svou první partnerkou či partnerem, což všichni považujeme za úžasné a příkladné. Povyšujeme tedy tuto skutečnost za základní pravidlo našeho společenství.

Každého rytíře vždy zdobily ctnosti jako jsou věrnost, oddanost, statečnost, čestnost a šlechetnost. Pojďme i my touto cestou a ukažme svému okolí, že to jde i po několika staletích. Odlišností je pouze jediné a to, že do řádu Rakváčů mohou být kromě mužů přijaty také ženy.

Dokonce jsme si zvolili spojovací můstek mezi Rakváči a Smraďochy – jakýsi mezičlánek neboli „Mezismrad“, který se zároveň stal čestným členem a novicem – čekatelem.

Celý slavnostní ceremoniál pasování proběhl ve vší důstojnosti a noví členové pak vše završili sladkou rakvičkou i s věnečkem.

img_1908-2 img_1907-2

Pro členy více snímků z pasování ve členské sekci.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.